Čarovná moc dlouhých šatů a sukní

Moje cesta k šatům a sukním a proměna v sukních

Dlouhé sukně jsem nosila už v pubertě, ale jen v létě a občas. Když jsem začala chodit na ženské kruhy a jezdit na roční výcvik v rituálech, začala jsem brát dlouhou sukni nebo šaty něco jako uniformu, která se na takových akcích prostě nosí a tam jsem je také vždy nosila. Postupně jsem je začala nosit více a více i v běžném životě. Posledních pár let už chodím v sukních nebo šatech pořád. V mém šatníku už téměř nenajde kalhoty a můj styl oblékání se s tím, jak sukně a ženskost vtrhly do mého života, naprosto proměnil.

Vnímám, jak jinak se cítím, když mám na sobě sukni nebo šaty než když jsem na sobě měla kalhoty. A jak to proměňuje i mé chování a chování mého okolí ke mně. Především chování mužů, chovají se ke mně galantněji a otáčí se za mnou mnohem častěji, než když jsem chodila v kalhotách. A sama na ulicích ráda pozoruji, jak působí žena v sukni nebo v šatech a jak žena v kalhotách. Schválně se na to zaměřte a uvidíte samy.

V sukních nebo šatech se cítím a myslím, že i chovám, mnohem ženštěji a jemněji, měkčeji. Sukně mě přirozeně nutí zpomalit tempo. Moc ráda tancuji v dlouhé sukni a pozoruji, jak se kolem mě vlní, případně si s ní při tanci hraji a cítím se při tom mnohem přitažlivější, než když bych tancovala v kalhotách. Sukně prostě celkově podporují naši ženskost a jemnost, což je v dnešní rychlé a na výkon zaměřené době velmi potřeba.

Vlastně už ani nechápu, jak jsem dříve pořád mohla nosit kalhoty. Sukně mi přijdou mnohem pohodlnější a vzdušnější. Když jsou vhodně zvolené, netlačí mě v pase jako džíny a většina kalhot.

Dlouhé sukně podporují ženské zdraví

Pro naše ženské zdraví a plodnost jsou sukně mnohem vhodnější než kalhoty, protože neutlačují naše důležité ženské orgány. Může v nich také mnohem lépe proudit lymfa. Nošení upnutých kalhot dokonce zvyšuje riziko gynekologických zánětů, může způsobit podráždění kůže a sliznice. Nošení těsných kalhot může také nepříznivě ovlivnit naše trávení.

Čarování s dlouhou sukní

Možná už jste slyšely, že dlouhé sukně je dobré oblékat a vysvlékat přes hlavu. Proč tomu tak je? Žena je napojená na Matku Zemi, přirozeně z ní čerpá energii. Dlouhá sukně, která vytváří kužel a jejíž vlnění vytváří torzní pole, pomáhá shromažďovat a vést energii ze Země do těla, do naší kořenové čakry, do našeho lůna. Pomáhá nám propojit se s našimi kořeny, vyživovat se zemskou energií, hojností a plodností a nabíjet tak naše lůno a celé tělo. Když si sukni svlékáme přes hlavu, celé se do této energie zabalíme, vyživíme se jí. Budeme mít více energie a výživy pro sebe i pro svého muže a rodinu.

Když sukni zase příště obléknete přes hlavu, je připravená opět se spojit s energií Země.

Pokud chcete tento proces ještě podpořit, můžete si při chůzi představovat, jak nabíráte sukní čistou energii Matky Země, jak tato energie proudí do vašeho lůna, vyživuje a uzdravuje jej. Můžete svůj dech poslat až do kalhotek (pokud nějaké máte, pod dlouhými sukněmi nejsou tolik třeba 🙂 ) a představovat si, jak vaše jóni nadechuje tuto mateřskou a tvořivou energii. Můžete si dát každý den jiný záměr, podle toho, co potřebujete ve svém lůně a životě celkově zrovna podpořit. No a pokud jste v přírodě a je teplo, sundejte si kalhotky a boty a tak vše ještě umocníte.

Asi už chápete, že pokud nosíme kalhoty, uzavíráme tak přirozené propojení mezi námi a Zemí a ochuzujeme se tak o zdroj energie.

Jak se v dlouhé sukni cítit dobře a moderně?

Pokud máte dlouhou širokou sukni, doporučuji si k dát nějaké jednobarevné vypasované tílko, top. Když si k dlouhé sukni dám nahoru něco volnějšího, připadám si neforemně, zaniká pak ženská silueta postavy. Je také vhodnější, pokud má sukně vyšší pas, protáhne vám to siluetu. Pokud nejste zrovna romantický typ (já nejsem), možná budete občas potřebovat svůj celkový outfit něčím „zdrsnit“, abyste si nepřipadala moc sladce. Mně se osvědčilo dát si k dlouhé sukni džínovou nebo koženkovou bundu, tenisky apod.

Dlouhé sukně a ženská cykličnost

Také samozřejmě záleží na tom, v jaké fázi cyklu jste a jakou máte zrovna náladu.

Nevíte o čem mluvím? Přečtěte si článek o ženské cykličnosti.

V dynamické panně budete mít možná chuť zvolit kratší sukni a pod ni třeba leginy, pokud bude chladněji. V ovulační milence a matce můžete chtít volit něco zdobného, svůdného nebo romantického. V mystické a temnější čarodějce přijde na řadu experimentování a ono „shazování“ něčím drsnějším. A při menstruaci, ve stařeně, ještě více oceníte dlouhou sukni s měkkým lemem, která netlačí na vaše bříško a nahoru možná přidáte něco volnějšího.

A kde sehnat krásné a pohodlné dlouhé sukně a šaty?

Jednou z mých oblíbených českých značek je už mnoho let „Žena bohyně“ Oblečení této značky vidíte i na fotkách.

Filozofií této značky je, že v každé z nás sídlí Bohyně, s čímž souzním.

Jana Rosa
Jsem lektorkou práce s pánevním dnem metodou 3x3 Renaty Sahani, která zahrnuje práci fyzickou, emoční i energetickou. Jsem průvodkyní přechodovými rituály, rituály kola roku a ženskými kruhy. Jsem také ženská koučka a mentorka. Snažím se kráčet po své životní cestě vědomě a inspirovat k tomu i ostatní.
Komentáře