Starověký védský ohňový rituál Agnihotra

O tomto rituálu jsem se dozvěděla od své kamarádky, která jej pravidelně dělá už 3 roky. Když jsem s ní byla před dvěma roky na dovolené, měla jsem možnost jej s ní zažívat každý den. Bylo krásné být v poli Agnihotry, moc jsem si to užívala. A když jsem ještě slyšela, jak úžasně díky Agnihotře začala plodit její zahrádka, toužila jsem tento rituál provádět taky. Ale v Brně v bytě to nebylo moc reálné, i když jsem četla, že někteří pálí i v místnosti. A tak, když jsem se přestěhovala do Bílých Karpat, kde máme zahradu, sad a velký pozemek, bylo jasné, že do toho půjdu taky. Když jsem na sociální sítě dala fotky z tohoto rituálu, strhla se vlna zájmu. A tak jsem slíbila napsat o Agnihotře článek. Tady je.

Oheň Agnihotra zapaluje statisíce lidí na celém světě. Agnihotra je praktikována v mnoha centrech a farmách po celém světě. Je to starý védský rituál, který je vyladěný na biorytmus východu a západu slunce.

Celý léčivý rituál se skládá z přípravy malého ohně uprostřed měděné pyramidy předepsané velikosti, která se dá koupit na internetu. K pálení se používá sušený kravský trus potřený přepuštěným máslem. Do ohně se vhodí několik rýžových zrnek za zpěvu dvou jednoduchých manter přesně v čase východu nebo západu slunce. Celý rituál trvá při určité zručnosti a zkušenosti 10-15 minut.

Proč začíná být populární právě teď

Existují 2000 let staré předpovědi globálního znečištění a problémů se životním prostředím, které máme dnes. Již tehdy bylo předpovězeno, že bude znečištěný vzduch, jídlo již nebude mít takovou výživovou hodnotu, rostliny budou ztrácet svou léčivou schopnost. A bylo předpovězeno, že v této době nám může pomoci právě rituál Agnihotra.

Přesný okamžik východu a západu slunce

Proč zrovna při východu a západu slunce? Čas východu je zvláštní moment, kdy už není noc, ale ještě nezačal den. A u západu zase naopak. Jsou to body nula. Sílu těchto zvláštních okamžiků znaly a využívaly dávné kultury. Při nich mezi sluncem a ohněm v pyramidě vzniká energetický kanál, se kterým na Zem přichází ohromná záplava prány a jemných energií.

Potřebujete mít přesný čas pro své místo, na kterém budete pálit. Oficiální a nejpřesnější program v angličtině a němčině je tady: 

www.homatherapie.de/cz/Agnihotra_Zeitenprogramm.html

1. Do prvního řádku zadáte svojí adresu

2. Kliknete na Suchen / Search

3. Kliknete na Weiter / Next

4. Kliknete na ikonu PDF, dokument si buď stáhnete nebo vytisknete

Více zde: https://www.homaterapie.cz/agnihotra/spravny-cas/

Můžete si také do telefonu stáhnout aplikaci pro Android Agnihotra Buddy, která vám ukáže čas východu i západu pro vaši lokaci a zároveň i přesný čas.

Měděná pyramida

Měď je výborný vodič elektrické energie a léčivý kov. V okolí pyramidy se v průběhu obřadu vytváří velmi silné magnetické pole. Říká se, že v okamžiku spalování vzniká nad pyramidou a v jejím okolí zcela jiný poměr mezi tím, co je nahoře a co je dole. Vytváří se vír, který nahoru odnáší vše, co je v tomto okamžiku negativní, a podél tohoto teplovzdušného a vibračního komína klesá to čisté. Boční hrany pyramidy mají při rituálu směřovat na sever (toto jsem našla pouze v jednom zdroji, ostatní to neuvádí).

Agnihotra
Agnihotra

Kravský trus

Kravský trus se v lidové medicíně používal jako léčivo na mnoho onemocnění (tuberkulóza, revma, chřipka, problémy s trávením atd.). Nemocnice se dezinfikovaly vykuřováním kravským trusem. Obsahuje látku podobnou penicilinu, která působí dezinfekčně. Obsahuje také bakterii Vacca, která pomáhá obnovit rovnováhu imunitního systému a stimuluje produkci serotoninu (hormonu štěstí). Dá se zakoupit, odkaz najdete na konci článku. Nebojte se, nepáchne.

Máslo ghí

Přepuštěné máslo ghí obsahuje minerální látky a vitamíny (sodík, draslík, fosfor, hořčík, železo, vitamíny A, E, D a B3). Při jeho hoření se do vzduchu šíří látky, které uvolňují a čistí psychiku.

Mantry, které se zpívají

Jsou přesně vyladěné na východ a západ slunce. Vysoké vibrace tónů celý proces zesílí a jsou uložené v popelu, který po shoření zbude. Agnihotra funguje na principu rezonance.

Agnihotra mantry pří západu slunce:

1. Agnajé Swáhá Agnajé Idam Na Mama    (dejte první porci rýže do ohně)

2. Pradžápatajé Swáhá Pradžápatajé Idam Na Mama    (dejte druhou porci rýže do ohně)

Zvuková nahrávka: MP3 Agnihotra Sunset

Agnihotra mantry při východu slunce:

1. Surjája Swáhá Surjája Idam Na Mama    (dejte první porci rýže do ohně)

2. Pradžápatajé Swáhá Pradžápatajé Idam Na Mama    (dejte druhou porci rýže do ohně)

Zvuková nahrávka: MP3 Agnihotra Sunrise

Více zde: https://www.homaterapie.cz/agnihotra/mantry/

Co k rituálu potřebujete

 • měděnou pyramidu
 • měděné kleště (nejsou nutné)
 • sušený kravský trus
 • přepuštěné máslo ghí
 • nezlomená zrnka neleštěné (natural) rýže
 • svíčku (nejlépe z včelího vosku)
 • mobil nebo cokoliv, co ukazuje přesný čas i se sekundami
 • kompas k zorientovaní pyramidy (třeba v mobilu)
 • sirky
 • text mantry
 • přesný čas východu/západu slunce v místě, kde bydlíte
Agnihotra
Agnihotra

Jak na to

Asi 10 minut před východem/západem slunce začněte s přípravou. Pokud jste začátečníci, tak raději dříve. Umístěte pyramidu na nehořlavou podložku (používám cihlu). Boční hrany pyramidy nasměrujte na sever. Několik kousků nalámaného kravského trusu (stačí 3 kousky, ale o něco lépe to hoří, když uděláte více menších) natřete máslem ghí. Já si máslo nabírám měděnou lžičkou a nahřívám jej nad svíčkou (nejlépe z včelího vosku), tak jsem se to naučila od kamarádky, aby se máslo lépe natíralo. Je důležité potřít trus ze všech stran, aby dobře hořel.

Trus uchopte do rukou nebo měděných kleští a zapalte jej pomocí svíčky. Se zapalováním se doporučuje začít 3-4 minuty před východem/západem. Někdy trvá déle, než se zapálí a má také tendence uhasínat, takže to může být i delší proces. Uspořádejte trus v pyramidě tak, aby bylo uprostřed trochu místa, aby mohl dobře proudit vzduch. V době východu nebo západu slunce by veškerý kravský trus měl hořet naplno. Svíčku zhasněte, aby hořel pouze jeden oheň.

Připravte si do dlaně několik zrnek rýže a potřete je trochou ghí.

Přesně v okamžiku východu/západu Slunce zazpívejte první část mantry a po slově ,,Swáhá“ vhoďte první dávku rýže pravou rukou do ohně (špetka úplně stačí). Pak zazpívejte druhou část mantry a po slově ,,Swáhá“ vhoďte druhou dávku rýže pravou rukou do ohně.

Pak už si jen užívejte krásnou energii a léčivou atmosféru, vypněte hlavu a prostě jen buďte. Já čekám, až oheň dohoří a pak pyramidu i s popelem nechávám venku na bezpečném místě.

Co se může stát

Může se stát, že se vám oheň nepodaří zapálit včas. To se mi občas stává, protože trus prostě nechce hořet a stále zhasíná. Pokud se vám to stane, přidejte více ghí. Kamarádce se zase občas stalo, že trus shořel všechen dříve. Je prostě třeba to vychytat a začínat tak akorát. Je také důležité skladovat kravský trus v suchu. Je možné si trus natřít předem, když víte, že budete mít málo času.

Jak použít popel

Před dalším obřadem popel opatrně vyberte. Můžete jej okamžitě použít jako hnojivo pro pokojové květiny, rostliny nebo ovocné stromy.

Popel z Agnihotry prý obsahuje všechny prvky, které lidské tělo potřebuje. Smíchaný s ghí je výborným lékem na popáleniny a kožní problémy. Někteří jej užívají preventivně a po špetkách jej dávají do vody, kterou pijí.

Popel se doporučuje uschovávat ve skleněné nebo hliněné nádobě.

Účinky Agnihotry:

 • očista a léčení atmosféry
 • očista vody
 • neutralizace a redukce patogenních bakterií ve vzduchu i v půdě
 • regenerace půdy, rostlin, zvířat i lidí
 • rostliny i stromy lépe rostou
 • zelenina a ovoce chutná lépe, přináší více výživy a energie
 • neutralizace negativních energií a radioaktivního záření
 • posílení pole pozitivních energií
 • vytváření ochranného štítu
 • podpora obnovy mozkových buněk
 • harmonizace těla, mysli i ducha
 • posílení a harmonizace životní energie
 • revitalizace kůže
 • čištění krve
 • povzbuzení oběhového systému
 • podpora duchovního růstu

Více podrobnějších informací, účinků a také vědeckých vysvětlení k nim najdete na odkazech níže. Pokud chcete vidět celý proces na videu, mrkněte se na odkaz na Příznaky transformace.

Kde jsem nakoupila potřeby na Agnihotru:

www.vykurovadla.cz

Zdroje:

www.homaterapie.cz

www.agnihotra-czech.webnode.cz

www.honzazkrkonos.cz

Příznaky transformace – rozhovor o Agnihotra rituálu

Jestli vás zajímají rituály a živly, tak určitě mrkněte na můj e-book a přijměte jej ode mě jako dárek:

Každodenní čarování se živly

Jana Rosa
Jsem lektorkou práce s pánevním dnem metodou 3x3 Renaty Sahani, která zahrnuje práci fyzickou, emoční i energetickou. Jsem průvodkyní přechodovými rituály, rituály kola roku a ženskými kruhy. Jsem také ženská koučka a mentorka. Snažím se kráčet po své životní cestě vědomě a inspirovat k tomu i ostatní.
Komentáře