Má cesta k vidanté

Co je vidanté? Možná jste to slovo ještě nikdy neslyšeli. Mně se tohle označení moc líbí. Znamená „vidoucí, zřící“. V život ho uvedla vidanté podnikatelka Jana Svobodová, která vede velmi známou facebookovou skupinu pro podnikatelky a také Katalog pro podnikatelky, jehož jsem součástí. Jana S. sama vidanté schopnosti v podnikání velmi úspěšně používá. Jen tak mimochodem… Jana S. také žije v Bílých Karpatech. Náhodička.

Co to tedy ta vidanté je? Je to označení pro novodobé čarodějky a vědmy. Přece jen, doba se proměnila a navíc slovo čarodějka nebo čarodějnice nikdy neneslo zrovna pozitivní konotace. U mnoha žen se začínají probouzet schopnosti, které nejsou v běžné populaci zrovna obvyklé. Mnoho z nich o tom ale raději nemluví. Bojí se, že budou divné. A já si myslím, že nastal čas, otevřeně mluvit o tom, že tyto dary máme. A nestydět se za ně. Naopak je začít kultivovat, rozvíjet a používat ve prospěch celku. Myslím, že naše společnost to potřebuje více, než kdy jindy.

Jak jsem se k vidanté schopnostem dostala já? Když jsem o tom začala přemýšlet, myšlenky mě zavedly do dětství. Mnoho času jsem trávila u babičky v Bílých Karpatech. A v lesíku, který patří k domu, jsem vnímala různé bytosti. Víly, skřítky. Později jsem je vnímat přestala a úplně na ně zapomněla. V pubertě jsem procházela temnou nocí duše. To mne dovedlo k zájmu o buddhismus, život po životě a další věci mezi nebem a zemí. Milovala jsem fantasy a draky. Milovala jsem své snové světy, do kterých jsem tehdy utíkala před realitou všedního dne.

Svou velkou touhu pomáhat tam, kde je třeba, jsem přetavila do studia sociální pedagogiky a práce sociální pracovnice. Deset let práce v domově pro seniory nebylo vůbec jednoduchých, má senzitivita a empatie práci na jednu stranu ulehčovala a na druhou stranu ztěžovala. Syndrom vyhoření se dostavil s velkou silou, spojil se s časným potratem vytouženého a velmi dlouho očekávaného miminka a já jsem se ze dne na den rozhodla z práce odejít. Věděla jsem, že jsem někde, kde už nemám být.

V té době jsem už delší dobu řešila, proč nemohu otěhotnět, prožívala jsem velkou osobní krizi a to mě přivedlo k osobnímu rozvoji, Mohendžodáru a ženským seminářům, na kterých jsem se poprvé potkala s rituály. A to bylo, jako vrátit se domů. Věděla jsem, že tohle chci v životě mít víc a víc!

A tak jsem se přihlásila do Školy kněžek, ročního výcviku v rituálech. Když jsem se přihlašovala, plakala jsem a celá jsem se klepala. Cítila jsem, že přichází něco velkého. A bylo to tak. Bylo to, jako objevit svůj vysněný svět. Sesterství, magie, rituály, propojování se s Matkou Zemí a s neviditelným světem.

Držet prostor v rituálech a cítit, jak se dějí zázraky. Cítit, jak se tolik starých věcí uvolňuje a léčí! Cítit propojení s něčím dávným, co tak dobře znáte. Milovala jsem každou minutu. Přála jsem si tam zůstat a už se nevracet zpět do všedního světa. To samozřejmě nešlo a tak jsem hledala způsob, jak ty dva světy propojit. Víc a víc jsem začala důvěřovat intuici a „náhodám“, které mě k těmto věcem dovedly.

V běžném životě se mi začalo více a více stávat, že jsem věděla, že někdo zavolá chvíli předtím, než zazvonil telefon. Že jsem slyšela, že někdo něco řekne o minutu dřív, než to řekl. Že jsem cítila, že se něco stane a ono se to pak stalo… Mé dary se otevíraly.

Když jsem poprvé uslyšela o tom, že sem přijede jedna ruská porodní bába (a taky psycholožka) učit starý slovanský rituál zavinování a četla jsem, jak jej popisuje, zase jsem plakala a cítila, že tam musím být.

Už pár let tímto silným transformačním rituálem ženy provázím a mnoho žen mi řeklo, že cítí, že navazuji na svou práci z minulých životů. Provázím ženy i jinými rituály a pokaždé cítím, jak se propojujeme s neviditelnými světy a jaká milost a zároveň síla skrze mne a skrze ně k ženám přichází. Mnoho z nich mi řeklo, že jim tento rituál změnil život. Že se skrze něj znovuzrodily.

Vše se ještě zesílilo, když jsem začala objevovat moudrost a magii ženského lůna, nejdřív jako laik a pak také jako lektorka Tajemství pánevního dna. Ženské lůno je zdrojem naší ženské síly a skrze něj na svět přichází nejen děti, ale rodí se i naše projekty a vize. Skrze propojení se s lůnem přišlo i napojení se na dračí sílu. Draci znova vstoupili do mého života. Přišlo také propojení se s energií Máří Magdalény nejen skrze cestu po jejích stopách v jižní Francii.

Čím více na sobě pracuji, čím více se propojuji s Matkou Zemí skrze živlyuzemnění a zároveň se propojuji se zdrojem a se svou duší skrze meditace, mantrování a další věci, tím více cítím, jak se mé vědomí i srdce otevírá a jak je má intuice silnější.

Přichází mi do života lidé, kteří mi s tím pomáhají a dějí se nádherné synchronicity. Přichází také úžasné ženy a nyní i muži na spolupráci. Často se mi stává, že někoho potkám a hned mi přichází, co spolu máme vytvořit. Takto už se vytvořilo mnoho víkendových seminářů pro ženy.

A od té doby, co jsem se přestěhovala do Bílých Karpat natrvalo a žiji kousek od Žítkové, stále více, silněji a zřetelněji dostávám zprávy o tom, co se chce skrze mne vytvořit. Cítím velkou podporu tohoto magického místa.

Vy, které znáte ženskou cykličnost, se asi nedivíte, že se to děje většinou ve fázi čarodějky. To se tak probudím ve tři ráno a leje se to do mě tak intenzivně, že musím rozsvítit, vzít papír a tužku a během pár minut mám napsáno, co všechno má být třeba v online programu Podpoř své ženství. Když jsem výzvu spouštěla, měla jsem trochu obavy, zda se opravdu vše poskládalo tak, jak mělo, zda opravdu mohu vedení důvěřovat. Více než stovka nadšených žen mi potvrdila, že ano.

A tak jsem ještě silněji uvěřila tomu, že jsem vedena správně. A že je dobré naslouchat. Přesto jsem se trochu divila, když jsem na procházce po Bílých Karpatech uslyšela.. „svolej Kmen“. Nebyla jsem si jistá, a proto muselo slovo kmen ke mně přijít ještě z pár stran. A když to trochu zjednoduším, tak vznikl online klub Kmen sebe-vědomých žen, který od února krásně funguje.

S otevřením se vyššímu vedení a tvorbou toho, co se skrze mne má zrodit, přichází do mého života čím dál větší hojnost. A sleduji, že se to děje i jiným ženám.

Zní to možná trochu jako pohádka, ale zároveň s tím přichází i zpracovávání si spousty bloků, strachů z těchto i z minulých životů. Někdy je to docela síla a já k tomu potřebuji pomoc jiných vidantés. Přichází různé prověrky a krize, skrze které zase rostu. Často se stává, že si zpracovávám nějaké téma a až ho zpracuji, začne se toto téma objevovat na individuálních online sezeních se ženami.

Prostě jedu předvoj, abych pak mohla ženy těmito tématy provázet. Na individuálních sezeních také silně cítím, jak vstupujeme do jemnohmotného prostoru a jak si ženy jemně a zároveň účinně zpracovávají témata, se kterými přichází.

Jako největší novinka přichází spolupráce s muži. To je něco, co se v posledních měsících pro mne otevírá a opět se s tím vynořuje spousta témat, která zpracovávám, aby se tato spolupráce mohla začít dít a mohla fungovat.

Je to dobrodružná vidanté cesta, na které většinou vidím pouze za pár rohů. A to mě vlastně moc baví, i když ta cesta není vždy jednoduchá. A taky si myslím, že kdybych viděla dál, možná se hned na začátku vyděsím a uteču.

Funguje mi nechat se vést a důvěřovat životu.

Živote díky za tuto krásnou, dobrodružnou a magickou cestu.

Těším se, kam povede dál…

Jana Rosa
Jsem lektorkou práce s pánevním dnem metodou 3x3 Renaty Sahani, která zahrnuje práci fyzickou, emoční i energetickou. Jsem průvodkyní přechodovými rituály, rituály kola roku a ženskými kruhy. Jsem také ženská koučka a mentorka. Snažím se kráčet po své životní cestě vědomě a inspirovat k tomu i ostatní.
Komentáře