Pánevní dno jako základ naší fyzické i duševní stability

Proč je pánevní dno základem naší stability? Jak souvisí s našimi chodidly? Jak souvisí s naším krkem, ústy a čelistmi? Jak souvisí s „ulítáváním“ a „neuzemněností“?
A proč bychom při duchovním rozvoji měly začít právě od něj?

Pánevní dno je taková naše základna, je součástí hlubokého stabilizačního systému, hraje důležitou roli při správném držení těla. Slyšíte ta slova? Je základem naší stability. Má vliv na fyzickou i psychickou pohodu.

Jsme jako domeček a když nemáme v pořádku naši základnu, tak je celý náš domeček nakřivo, je nestabilní.

A to platí jak pro fyzickou rovinu, tak pro rovinu energetickou.

Nejsme oddělenými částmi těla, jsme jedním celkem. Vše v našem těle je propojeno. Proto se v práci s pánevním dnem zabýváme také zdravím našich chodidel. Protože co uděláme pro naše chodidla, děláme i pro naše pánevní dno. Správné postavení chodidel pomáhá správné funkci našeho pánevního dna.

Pánevní dno je také úžasně propojeno s ústy, krkem, čelistmi. Kruhové svaly v těle jsou propojené. Vy, které jste rodily, to znáte. Když my ženy otevřeme pusu, lépe rodíme. Také se říká, že když máme zatnuté čelisti, kde se nám ženám hromadí hodně napětí, máme stažené i pánevní dno. A když máme pokleslý podbradek, bude pravděpodobně naše pánevní dno povolené. No není naše tělo geniální?

Naše lůno je s našimi ústy propojeno i emočně. Často v našich vztazích potřebujeme komunikovat věci, které cítíme v našem lůně, či v celém našem břichu. A pokud je nekomunikujeme, tak kvasí v lůně i v krku a mohou nám způsobovat pěkné potíže.

Naše pánevní dno, naše první a druhá čakra, je základnou i z hlediska energetického.

Když ženy začnou s duchovním rozvojem, některé s esoterikou, často to začíná spojováním se s anděli, s vyššími světy, hledají něco, co nás přesahuje. Začínají odshora, od vyšších čaker a pokud nemají v pořádku základnu (tedy první a druhou čakru), pokud nejsou dostatečně uzemněné, ulítávají. Možná to máte taky tak nebo někoho takového znáte. Jak se to ulítávání projevuje? Třeba tak, že tyto ženy nejsou plně spojené s realitou. Často nezvládají fungovat v materiálním světě, pracovat, uživit se, postarat se o sebe. Bývají tzv. rozstřelené, nejsou plně přítomné tady a teď a ve svém těle, což se může spojovat s nepříjemnými duševními stavy.

Proto je moc důležité začít od základů, začít se svými kořeny a uzemněním. Se svojí stabilitou.

A s tím nám právě práce s pánevním dnem, tedy s první a druhou čakrou, může velmi pomoct. Lépe se spojíme se svým tělem, se svým ženstvím, se svým lůnem. Napojíme se na zem, tedy „uzemníme se“ a když pak přijde napojování se na vyšší světy, i když začneme energeticky pracovat, je větší pravděpodobnost, že to ustojíme a nerozstřelíme se a nikam neuletíme.

Pánevní dno je pro mne i o propojení se svým rodem, se svými ženskými kořeny. A také o nahlédnutí do svých stínů. Je o propojení s Matkou Zemí a o čerpání síly z ní.

Práce s pánevním dnem proměnila a dále proměňuje můj život. Proto jsem se rozhodla předávat toto umění dál a stala se lektorkou práce s pánevním dnem Metodou 3×3, v níž se pracuje nejen s pánví, ale i s krkem a chodidly. A nejen se svaly, ale i s emocemi a energií. A to se mi moc líbí. Je to komplexní, stejně jako my, stejně jako život.

Zajímá tě, jak s pánevním dnem můžeš pracovat?

Přijď na můj seminář Tajemství pánevního dna I. a II. , který pravidelně pořádám v Praze v Brně a ve Zlíně a občas i v dalších větších městech. Více informací najdeš a přihlásit se můžeš zde.

Témě uzemnění a budování domečku od základů je tak důležité, že jsem o něm napsala e-book „Uzemni se a zharmonizuj svou první čakru„. Pomůže ti uzdravit své kořeny, ať je strom tvého života silný a může směle růst až k nebi.

Jana Rosa
Jsem lektorkou práce s pánevním dnem metodou 3x3 Renaty Sahani, která zahrnuje práci fyzickou, emoční i energetickou. Jsem průvodkyní přechodovými rituály, rituály kola roku a ženskými kruhy. Jsem také ženská koučka a mentorka. Snažím se kráčet po své životní cestě vědomě a inspirovat k tomu i ostatní.
Komentáře