Tipy na filmy (nejen) pro ženy

Na tento článek jsem se chystala dlouho a myslím, že teď v době karantény je pro něj velmi vhodná doba. Sepíšu vám tu tipy na filmy, které dle mého názoru stojí za to shlédnout.

Historické filmy

Červený stan

Dvoudílný film natočený podle úspěšného románu Anity Diamant vypráví historii dvanácti izraelských kmenů z hlediska Dinah, jediné Jakobovy dcery. Jaké to bylo, když se ženy scházely v červeném stanu a sdílely své radosti i bolesti?

Mlhy Avalonu

Pokud také milujete Avalon tak, jako já a zajímá vás téma kněžek a magie, tak se vám tento film bude líbit. Čekají vás osudy krále Artuše, čaroděje Merlina, rytíře Lancelota a avalonských kněžek. Ve filmu můžete prozkoumat archetyp čarodějky.

Dobrodružství Malého Indiána

Poutavý příběh indiánského chlapce vychovávaného babičkou a dědou v duchu předků z kmene Čerokijů. Předávají mu svou moudrost, učí jej žít v harmonii s přírodou, přežít a vyjít čestně se světem i sám sebou. 

Romantické filmy na zlepšení nálady

Pod toskánským sluncem

Romantická oddechová komedie odehrávající se v krásném Toskánsku je o tom, že je možné začít znova a že je důležité věřit svým snům a své intuici.

Jíst, meditovat, milovat

Julie Roberts nachází sebe sama v nádherných lokalitách s krásnými muži. Kniha byla lepší, ale film je příjemná oddechovka.

Legenda o drakovi (Dračí princ)

Láska, vášeň, dračí síla. Nádherné záběry, strhující atmosféra i příběh. Věřím, že tahle pohádka vás chytne a nepustí.

Duchovní filmy

Pokojný bojovník

Jak lze překonávat sám sebe a životní krize. Film o transformaci jednoho sportovce, který je velmi duchovní a velmi inspirativní. Film o duchovním učiteli z benzínové pumpy a jeho žákovi.

Nádherná zelená

Příjemně ulítlý film, který nám může otevřít oči. Jaký je náš život v dnešní nemocné společnosti a jaký by mohl být? Pohled na náš svět očima mimozemšťanky. Ideální film do dnešní doby.

Chatrč

Proč se dějí dobrým lidem tragické věci? Jak se s nimi můžeme vyrovnat? Existuje Bůh? Jak tedy může dopustit něco tak strašného? Pro někoho je tento emocionálně velmi silný film křesťanskou agitkou, pro mě je filmem o vyrovnání se s bolestí, o pochopení, lásce a odpuštění.

Baraka – Odysea země/ Samsara

Dva strhující dokumenty z cest jednoho autora, které jsou zároveň meditací nad stavem našeho světa a společnosti.

Kouzelné indické filmy

Indické filmy jsem objevila relativně nedávno. Jsou jiné než ty americké a evropské, člověk si na ně musí nejdřív tak trochu zvyknout. Vydržte chvilku a dejte jim šanci. Mě naprosto dostaly svou zvláštní poetikou a tím, jak jsou pozitivní, vtipné, dojemné, jak ukazují důležité hodnoty a kolik lásky v nich je.

Barfi

Velmi poetická komedie o lásce mezi chudým a neslyšícím, ale velmi charismatickým a vtipným mužem a ženou z vyšší vrstvy a také mezi… Ale nebudu vám všechno prozrazovat. 🙂 Tento film odkazuje na komedie Ch. Chaplina a tak se u něj i zasmějete a zároveň dojmete. Jeden z mých nejoblíbenějších! Priyanka Chopra, Miss World, tady předvádí herecký koncert.  

P.K.

Příběh o mimozemšťanovi s odstátýma ušima, který se po potížích, jimž je vystaven při výsadku na Zemi, rozhodne hledat pomoc u samotného Boha. Tento film je dosud nejvýdělečnějším indickým filmem všech dob. Kromě množství vtipných situací nabízí i satirický pohled na organizované náboženství a náboženské předsudky. Vydržte zvláštní začátek, stojí za to.

3 idiots

Tři idioti, kteří neustále provádějí různé vtípky, aby upozornili na zatuchlost vysokého školství. Velmi dobrá a chytrá komedie.

Hichki

O učitelce s Tourettovým syndromem, která jde za svým i přes odmítání okolí. A svou ženskou silou a šarmem zvládne inspirovat a vzdělávat i děti z místního slumu, které už všichni odepsali.

Jako hvězdy na Zemi

Dojemný film o chlapci s poruchou učení a jeho pokrokovém učiteli. Jak můžeme vzdělávat děti jinak? Jaké hodnoty jim chceme předávat? Jak je můžeme inspirovat?

Založila jsem ženský klub – kmen – společenství sebe-vědomých žen

Aby tě stále vracel zpět k sobě, zpět k sebe-vědomému ženství a bytí.

Zpět ke spojení s tvou duší a s tím, kdo opravdu jsi.

Abychom společně objevovaly své ženské dary.

Abychom se vzájemně obohacovaly a sdílely.

Abych ti mohla předat vše, co jsem nasbírala na své cestě.

Přidat se můžeš zde.

Jana Rosa
Jsem lektorkou práce s pánevním dnem metodou 3x3 Renaty Sahani, která zahrnuje práci fyzickou, emoční i energetickou. Jsem průvodkyní přechodovými rituály, rituály kola roku a ženskými kruhy. Jsem také ženská koučka a mentorka. Snažím se kráčet po své životní cestě vědomě a inspirovat k tomu i ostatní.
Komentáře