Rituální práce s vodou v běžném životě

Od té doby, co jsem prošla ročním výcvikem v rituálech, v sobě cítím hluboké spojení se živly.

V poslední době ke mně a také k jiným ženám silně promlouvá voda. Všichni víme, že vody v krajině ubývá, snižuje se i hladina podzemní vody. Už dlouho se mluví o tom, že v budoucnosti bude voda cenným zdrojem, kterého bude nedostatek. Pan Cílek dokonce mluví o tom, že budou války o vodu.

A tak si opravdu myslím, že voda si zaslouží naši pozornost a péči.

Děkování vodě

Každý den chodím k potoku, který je pod naším domem v Bílých Karpatech. Každý den chodím pozdravit vodu. Občas jí, většinou na nějaké svátky kola roku, daruji nějaké krystaly s poděkováním. V poslední době jsem vodě začala spontánně zpívat, s láskou a vděčností za to, že tu je.

Jak asi víte, voda je silný vodič informací. Dá se harmonizovat, dá se „nabíjet“, dá se žádat o to, aby v našem těle něco proměnila. My všichni jsme z více než z 80% stvořeny z vody a voda v nás na vodu, kterou pijeme nebo kterou se omýváme, reaguje.

Dlouho jsem s vodou pracovala v rámci rituálů. A teď cítím, že čas víc jí vracet. A tak posílám tuto myšlenku dál. Pokud to tak cítíte, děkujte vodě, se kterou jste denně v kontaktu. Zpívejte jí, mluvte s ní.

Pokud půjdete kolem pramene, potoka, řeky, rybníka, vyšlete vodě lásku ze srdce. Můžete jí darovat obětinky (např. krystaly, bylinky nebo jiné přírodniny). Vědomě s ní pracujte. Můžete vyčistit studánku nebo potok v okolí. Veďte k tomu i děti. Važme si vody a zbytečně jí neplýtvejme. Pojďme udělat něco pro to, aby na naší planetě bylo lépe a aby naše budoucnost byla plná pitné, čisté a šťastné vody.

Jak s vodou pracovat v rámci rituálů?

Při rituálech dáváme svým činnostem záměr, abychom správně nasměrovaly energii, se kterou pracujeme.

Očišťování vodou

S vodou můžete vědomě pracovat, když se s ní umýváte. Při sprchování si můžete představovat, že z vás voda omývá vše, co jste za ten den na sebe nabraly, vše, co vás ten den tížilo a stresovalo. Představujte si, jak voda odnáší vše, co vám neslouží, co není vaše, co už můžete propustit.

Když se koupete v přírodě (v řece, v rybníku či v moři), můžete si opět představovat, že vás voda omývá a odnáší to, co vás zrovna trápí nebo co už prostě nechcete ve svém životě mít. Toto dělejte raději tam, kde voda teče, kde nestojí.

Prší a nemáte deštník? Super! Můžete se deštěm nechat symbolicky očistit. Říká se, že déšť čistí naši auru.

Na očišťování se voda používá i při rituálech. Symbolicky navlhčenou rukou se „stahuje“ a omývá to, co je třeba. Já při rituální práci pracuji s poháry firmy ViaHuman, které vodu krásně harmonizují a navíc nádherně vypadají.

Andělský pohár ViaHuman

Vědomý úklid

I úklid se může stát vědomým a posvátným. Stačí do vody přidat ocet a pár kapek éterického oleje (vhodné jsou třeba citrusy či levandule) a omývat podlahu s myšlenkou na očištění nejen od fyzické špíny, ale i od špíny energetické. Opět si můžete představovat i konkrétní věci, od kterých chcete svoji domácnost omýt. Pro mě tak úklid dostal nový rozměr a dělám jej teď mnohem raději a s láskou.

Doplňování, dosycování vodou

Při koupeli si můžete představovat, že se koupete v tom, v čem potřebujete (v lásce, ve zdraví). Že vám voda dodává to, co máte pocit, že vám v té chvíli chybí (např. klid, bezpečí). Představujte si, jak se tímto pocitem naplňuje každá buňka vaše těla a užívejte si to. Do vany si můžete samozřejmě přidat sůl, olej nebo bylinky a jak je budete do vody přidávat, můžete si do nich vložit záměr. Třeba právě to, čím chcete své tělo vyživit. Nezapomeňte vodě nakonec poděkovat.

Harmonizace vody

Vodu, kterou denně pijete, můžete harmonizovat. Já ráda vodu harmonizuji pomocí harmonizéru, harmonizačních karaf a pohárů od české firmy ViaHuman. Používám je už více než rok a jsem s nimi velmi spokojená. Vodu harmonizují pomocí drahých kamenů a tvarem zlatého řezu použitém v designu výrobků. Harmonizací neboli energetizací rozumíme procesy, které mají za cíl přiblížit strukturu a biologickou prospěšnost běžné pitné vody na úroveň přírodní pramenité vody.

Informační a energetická kvalita běžné kohoutkové vody se během několika minut v karafě nebo v poháru zregeneruje a harmonizuje. Voda je v nich také ochráněna před nežádoucím energetickým vlivem.

Protože výrobky od firmy ViaHuman opravdu miluji a ráda podporuji kvalitní českou práci, domluvila jsem pro vás slevu 10%, která platí na všechny výrobky této firmy až do 31.10.2022

Při objednávce zadejte slevový kupón: ROSA

Webové stránky firmy ViaHuman najdete zde.

Firma ViaHuman vyrábí:

  • poháry na harmonizaci vody (dá se do nich dát i víno, čaj nebo jiné tekutiny)
  • karafy na harmonizaci vody (případně vína)
  • harmonizér na vodu na kohoutek
  • harmonizační svícny
  • harmonizační těžítka

Jsou nejen velmi účinné, ale taky nádherné. Jsou to takové šperky do domácnosti. Vnímám to tak, že harmonizují i prostor okolo a nás, když se na ně díváme. Poháry se krásně dají využít i na rituální práci. Spolu se svícny i těžítky se krásně hodí i na oltáře.

Vědomé pití vody

A jak s vodou dále pracuji? Když nalévám vodu do karafy nebo poháru, děkuji vodě za to, že mi do těla pomůže přinést to, co zrovna mé tělo potřebuje (pročistit ledviny, doplnit energii, očistit tělo celkově, uzdravit mě apod.). Při pití si také můžete představovat, jak s každým douškem vody do vašeho těla přichází to, co potřebujete. Jak to voda rozvádí do každé buňky vašeho těla. A poděkujte za to.

Do vody či vína se také našeptávají sliby např. při svatebních i jiných rituálech.

Žehnání vodou

Vodou můžeme i žehnat. To se hodně dělá např. na předporodních rituálech. Ženy, které jsou přítomné na předporodním rituálu, ženě žehnají vodou. Hladí ji lehce navlhčenou rukou bříško a přejí jí hladký porod, zdravé miminko apod.

Taky si můžete požehnat. Můžete požehnat svému muži, svým dětem, svým přátelům při narozeninách apod. Voda pomůže posílit přání, která budete svým blízkým říkat.

Ametystový pohár ViaHuman
Jana Rosa
Jsem lektorkou práce s pánevním dnem metodou 3x3 Renaty Sahani, která zahrnuje práci fyzickou, emoční i energetickou. Jsem průvodkyní přechodovými rituály, rituály kola roku a ženskými kruhy. Jsem také ženská koučka a mentorka. Snažím se kráčet po své životní cestě vědomě a inspirovat k tomu i ostatní.
Komentáře