Dary ženských kruhů

Možná víš, že existují ženské kruhy, ale nevíš, proč bys na ně měla jít. Co by ti mohly dát.

Mně ženské kruhy proměnily život a proto mám velkou touhu sdílet, jak mohou změnit život i tobě. Když jim to dovolíš. Když si to dovolíš.

Bezpečný prostor

Ženské kruhy jsou bezpečným prostorem k projevení tvé autenticity. Je léčivé zjistit, že můžeš být sama sebou. Můžeš odhodit role a masky, které nosíš venku. A zjistit, že i tak jsi přijímána. Ne tolerována. Přijímána. A sestersky milována. Taková jaká jsi, ve všech svých projevech.

Když zakusíš tuto zkušenost, můžeš dostat odvahu být taková, jaká jsi, i jinde. Ve své rodině, mezi kamarádkami, v práci, ve společnosti.

Dar sesterství

Když nastoupíme cestu osobního rozvoje, když duchovně rosteme, stává se, že si přestaneme rozumět s kamarádkami, se kterými jsme si dříve rozuměly. Bývá to bolestivé a osamělé období.  Ženy kolem sebe nemají jiné ženy, se kterými by mohly sdílet to, co prožívají, autenticky a do hloubky. Já jsem to před lety také prožívala a moc jsem toužila mít kolem sebe stejně naladěné ženy. Má duše po tom volala.

Na ženských kruzích potkáš ženy, které jsou naladěny stejně, jako ty. Které zajímají stejná témata. Které vidí svět podobně.

Stávalo se mi, že jsem přišla na nějaký ženský kruh, uviděla tam ženu a řekla jsem si: „Wau, ta je úžasná! Kéž by se stala mou přítelkyní!“ A co myslíte, že se stalo? Přesně to! Mám kolem sebe nyní kruh úžasných žen, které jsou mi oporou. A se kterými mohu sdílet vše, co prožívám. Které pro mne vždy mají pochopení a láskyplnou náruč. Je dar prožívat takováto sesterství. A mám je díky ženským kruhům.

Pokud po tom tvá duše také volá, navštěvuj ženské kruhy a jistě tam své sestry také potkáš, pokud si to budeš přát a budeš tomu otevřená. Moc ti to přeji.

Zrcadla

Ano, pravděpodobně se stane, že na ženských kruzích potkáš i ženu, která tě něčím popouzí. Možná tě doslova štve. V tom případě je dobré podívat se, co konkrétně ti na ní tak vadí. Protože často je to to, co si ty sama nedopřáváš. Co si nedovoluješ. A když si to pojmenuješ, můžeš jí poděkovat, že ti byla zrcadlem a zlost zmizí. Pokud si „to“ dovolíš.

Jsme si podobné

Na ženských kruzích také zjistíš, že věci prožíváme podobně. Všechny máme své strachy, nejistoty, obavy. Všechny máme své sny a touhy. A zjistit, že nejsem sama, kdo nějaké téma řeší, že nejsem divná, někdy úplně stačí.

Souznění, podpora, přijetí

Můžeš také zjistit, že mezi ženami nemusí existovat rivalita, soutěžení a poměřování. Naopak. Může existovat souznění, podpora a láskyplné přijetí. A to od žen, které vidíš poprvé v životě.

Výživa naší duše

Na ženských kruzích naše duše a často i tělo dostane „výživu“ jakou potřebuje. Výživu sdílení, naslouchání, souznění, pochopení, láskyplných sesterských objetí. Takovou, kterou často očekáváme tam, kde ji nemůže dostat. Kterou očekáváme od partnera. On ale není žena a proto nám ji nemůže dát. Takže ženské kruhy ti mohou vnést klid do partnerství. Můžeš se pak cítit spokojenější, naplněnější.

Otevírání srdce

A tohle všechno může vést k tomu, že začneš ještě víc otevírat své srdce. Sobě i ostatním. Můžeš se uvolnit, vyplavit to, co potřebuješ. A nechat své tělo, aby se uvolnilo a pohybovalo se a tancovalo tak, jak by si to jinde nedovolilo. Nechat své srdce a svou duši otevřít se tak, jak by se to jinde nestalo. A pak se ve tvém životě mohou začít dít zázraky.

Pokud chceš něco takového také zažít, ale ženské kruhy ve svém okolí nemáš, srdečně tě zvu do online klubu, který jsem vytvořila. Do Kmene sebe-vědomých žen. Je to radostný, osobní a živý online klub pro tvůj osobní a duchovní rozvoj a růst. Více informací o kmeni najdeš tady.

Jana Rosa
Jsem lektorkou práce s pánevním dnem metodou 3x3 Renaty Sahani, která zahrnuje práci fyzickou, emoční i energetickou. Jsem průvodkyní přechodovými rituály, rituály kola roku a ženskými kruhy. Jsem také ženská koučka a mentorka. Snažím se kráčet po své životní cestě vědomě a inspirovat k tomu i ostatní.
Komentáře