Kurz - Rituál zavinování

(rituál rebozo, zavírání kostí)

Starý slovanský (nejen) poporodní rituál na uzavření starého a otevření se novému

Nauč se provázet ženy rituálem zavinování bezpečně a kvalitně.

Nauč se provázet ženy krásným a silným rituálem. Dělej to, co tě bude naplňovat. Nauč se pomáhat ženám k tomu, aby zpracovaly a uzavřely to, co potřebují uzavřít a mohly se otevřít svým novým záměrům. 

dlouho mě oslovují ženy, abych rituál zavinování začala učit. Poslední dobou se setkávám s tím, že ženy provedl někdo rituálem zavinování tak, že neměl efekt nebo nebyl pro ženu příjemný a bezpečný. I proto otevírám první kurz, kde budu ženy tento rituál učit. Kurz bude pouze pro malou skupinu žen, proto s přihlášením dlouho neváhej.

Co získáš?

 • naučíš se, jak tímto rituálem ženy dobře a bezpečně provázet
 • uvidíš celý rituál v přímém přenosu, během kurzu jím jednu z vás provedu
 • podrobná skripta
 • moji podporu ve fcb skupině zřízené speciálně pro tento kurz

Poporodní zavinování je starý slovanský rituál, který se začal opět probouzet k životu a to nejdříve v Rusku a na Ukrajině. V ČR se s tímto rituálem setkáváme také pod počeštělými názvy zavírání kostí nebo rituál rebozo/rebozo rituál. A rebozo nebo manta je latinskoamerický název tradičních šátků, které se tam používají při tomto rituálu. Ve slovanské tradici se pro tento zavinovací šátek používá název svivalník nebo pinta. V angličtině se pro rituál zavinování/zavírání kostí používá název "closing the bones", ve španělštině "Cerrada", "Encaderamiento" či "Manteo".

Zavinováním posbíráme dary a poklady minulosti, uzavřeme to staré, abychom se mohli otevřít tomu novému. To staré umírá, aby se mohlo zrodit to nové.

Zavinovat lze na jakoukoliv změnu:

 • na uzavření porodu,
 • na ukončení vztahu, rozvod,
 • smrt blízkého,
 • potrat, porod mrtvého dítěte, úmrtí miminka po porodu,
 • ukončení nemoci,
 • zotavení po nehodě nebo operaci,
 • změnu pracovního poměru,
 • přestěhování,
 • ukončení něčeho v sobě, co už chceme pustit.

Co rituál zavinování/zavírání kostí zahrnuje?

 • přípravu místa
 • sdílení tak dlouhé, jak žena potřebuje
 • speciální zahřívací nápoj
 • vědomý dotek/masáž celého těla s důrazem na bříško a zavinutí dělohy
 • bylinnou koupel se svíčkami
 • zavinování do speciálních zavinovacích šátků (svivalník, pinta, rebozo, manta) – zamykání a odemykání sedmi zámků na těle
 • zakončení celého procesu
 • úklid po zavinování 

Celý proces trvá 6-10 hodin, dle toho, jak dlouhou dobu žena potřebuje. Průměrná doba zavinování je 8 hodin. Zavinování probíhá u ženy doma a to proto, aby pak mohla zůstat ležet a odpočívat a nemusela se nikam přemísťovat a být mezi lidmi, když chce být sama a nechat vše doznít.

K čemu je zavinování dobré?

Zavinování je pro ženu bezpečným a láskyplným prostorem, ve kterém se může otevřít a sdílet svůj příběh bez posuzování. Z psychologického hlediska přináší „vypovídání se“ úlevu, uvolnění a odplavení emocí.

Z fyzického hlediska zavinování pomáhá zavinout dělohu po porodu, pomáhá navrátit orgány na své místo v těle. Vyplavuje se při něm hormon relaxin, dochází k hluboké relaxaci a hloubkovému uvolnění svalů. Nápoj, oleje a byliny pomáhají také vyživit a zahřát tělo ženy, které je po porodu velmi vyčerpané. 

Žena se zavinováním energeticky uzavírá, vrací se jí její síla

Zavinování pomáhá také opětovnému spojení se se svým tělem, navrácením důvěry ve své tělo, např. po císařském řezu či jiných zákrocích a problémech. Z těla se vyplavují ven traumata. Tělo se při zavinování i po něm celkově čistí a vyplavují se z něj toxiny.

Zavinování pomáhá ženě na všech rovinách, psychické i fyzické i na jemnohmotné úrovni éterického těla

Ženy mluví o tom, že se po zavinování cítí jako znovuzrozené. Cítí se plné a celistvé, zhojené. Zpětně označují zavinování jako klíčové na své další cestě. Jak zavinování doznívá, cítí příval energie a často začínají zase cítit své tělo nebo jeho části, od kterých byly odpojené.

Z tohoto prožitku čerpají sílu v dalších dnech, týdnech a měsících svého života.

Více o tomto rituálu si můžeš přečíst zde.

Kdo tě kurzem provede? 

 

Jana Rosa

Jsem průvodkyní rituály, ženskými kruhy a seberozvojovými semináři, koučka a mentorka a také lektorka práce s pánevním dnem metodou 3x3. Žiji a tvořím v magické krajině Bílých Karpat a žítkovských bohyň.

Proč se učit tento rituál právě ode mě?

 • provázím tímto rituálem ženy již více než 3 roky
 • učila jsem se jej od ruské porodní báby Iriny Gulevič, učila jsem se také od mexické porodní báby Angeliny Martinez Mirandy a také od ekvádorské kurandery (šamanky) a tradiční porodní báby Rocio Alarcon
 • absolvovala jsem roční výcvik v rituálech
 • jsem velmi vyhledávaná a jedna z nejznámějších v ČR
 • absolvovala jsem školu pro duly, masérský rekvalifikační kurz, koučovací výcvik aj.
 • o tomto rituálu často natáčím rozhovory do různých online kongresů a programů
Rituál zavinování s Janou Rosou je pro mě jedinečným zážitkem, který rozhodně patří k ženě 21. století. Vím, že každá z nás si do rituálu přináší individuální téma a projde individuálním prožitkem. A tak píši o kvalitách, které na Tobě oceňuji..Kéž takto ke svému poslání přistupují všechny bytosti. Milá Jani je pro mě důležité, že znáš svou hodnotu lidskou, duchovní i tu finanční. Jsi naprostá profesionálka, co je domluveno platí. Po celou dobu rituálu vytváříš atmosféru podpory a péče. Děkuji že jsi bedlivě cca 4 hodiny naslouchala mému příběhu. Nic jsi nehodnotila a já měla prostor rozplynout se ve Tvé plné pozornosti ke mě.❤️Jsi průvodkyní a ani na chvíli nevypadáváš z této role, ikdyž rituál trvá 6 hodin i více. Jemně mě vedeš mě ke zodpovědnosti za mé ženství, plná pochopení a přesto důsledně. To vše děláš s radostí a přináší Ti to naplnění. Moc děkuji, že jsi už navždy velmi důležitou součástí mého bytí. Provedla jsi mě koncem velkého přerodu. Všechna traumata spojená s porodem a šestinedělým odešla a posílily se krásné vzpomínky. Po rituálu se má duše vrátila zpět do těla. Cítím se znovuzrozená, silná a uzemněná. Jsem Žena Bohyně vědomá si lásky k mému posvátného tělu. Kéž jsou tato slova prospěšná všem, kteří je čtou.
Lucie Alferihttp://skolachannelingu.cz/
Milá Jani, chtěla bych ti ještě jednou z celého srdce poděkovat za rituál zavinování. Za to, že jsi mi připravila jeden z mých nejkrásnějších dní v životě... Nikdy před tím ,jsem nepocítila větší pochopení, soucítění, přijetí, něžnost, jemnost, ochotu pomoci, přátelství a opečovávání jako od tebe. Bylo to jako by se snesl jen pro mne na zem anděl a chtěl mi ve všem tom stresu, chaosu, vypětí a neustálého řešení něčeho, dát obrovský dar! Ten anděl jsi TY a tvůj dar-rituál zavinování. Ten den jsi tu byla jen pro mě, moje potřeby, touhy, sny, slzy, smutky a přání. Díky tobě jsem mohla jednou pro vždy ukončit to, co už dlouhou dobu nefunguje a odemknout se tomu, po čem toužím ale nedovoluji si to a na vše mít tolik času, kolik potřebuju. Obrovské díky, za tvoje pochopení pro to, jaká jsem a nesouzení toho, co jsem kdy udělala nebo neudělala. Cítila jsem se s tebou ohromně a přála si, aby rituál nikdy neskončil😊Naučila jsi mě na sebe netlačit, že vše je v pořádku, mít se ráda i za malé krůčky kupředu a dát všemu čas. Přála bych každé ženě na této zeměkouli, aby jí navštívil stejný anděl jako mě ten den a mohla se cítit jako znovuzrozená Bohyně, která má své právoplatné místo na zemi. Nikdy na tento den nezapomenu, ani na TEBE Jani. Děkuju ti za všechno, co jsi pro mne udělala. Mám tě moc ráda.
Jana Zahrádková

Další reference na mé provázení tímto rituálem si můžeš přečíst tady.

Organizační informace a přihláška:

Místo konání: Cesta integrity, Nálepkova 197/14, Brno - Jundrov

http://cestaintegrity.cz/kontakt/

Kdy:  od pátečního večera 25.9.2020 do pondělního odpoledne 28.9. 2020

Cena za kurz (bez ubytování a stravy): 7500 (při přihlášení na kurz do 12.8. je možná platba na 2 splátky)

Jak si zajistit místo: své místo si zajistíš přihlášením (klikni na tlačítko níže) a zaplacením 

Na místě je možnost přespání na zemi za poplatek 200 Kč na noc s vlastním spacákem a karimatkou. Nahoře v patře je koupelna s vanou, kterou ubytovaní mohou večer a ráno použít. 

Uvolnilo se jedno místo, můžeš se přihlásit: