Příběh zavinování na ukončení vztahu 

Zavinování s kamarádkou, přítelkyní, sestrou, ženou Janičkou bylo pro mě poslední uzavření kapitoly mého života, která se táhla hodně dlouho. Po narození druhé dcery před 4,5 lety se začal náš vztah s mužem velkou rychlostí měnit. Já si začala více uvědomovat sama sebe, své pocity, své touhy a sny a začalo mi docházet co mi ve vztahu s mým mužem i sama se sebou chybí. Začala jsem vyhledávat různé setkání a lidi, kteří mě jemně navedly na moji cestu, k vědomí sama sebe ve svém těle. Bylo to, ale jakoby se člověk po několika letech probudil a najednou viděl tu smršť, která je všude kolem něj. V té chvíli člověk neví kde má začít ,,uklízet a vyhazovat nepotřebné,,. Já začala u vztahu sama sebe, u vztahu k mému muži, i dalším lidem. Svým způsobem se snažil i můj muž, jen jinou metodou a jinou cestou a my se začaly v našich srdcích rozdělovat ještě více.

Velký zlom nastal asi před 3roky, kdy mezi nás vstoupila velká krize. Nezáleží jakou měla podobu, ale já si do dnes pamatuji jakou úlevu jsem uvnitř cítila a jak jsem byla šťastná, že se něco konečně děje. Ač na povrchu bylo spousta různých masek, které se snažily měnit a hledat způsob proč, jak, kdy apod.. uvnitř jsem byla šťastná a poprvé ucítila, že mě to vede správný směrem. Ke konci ……

Nevím jestli pro muže, ale vím že pro ženy, když stále nějakým způsobem cítí lásku je těžké jen tak odejít ze vztahu a nechat vše být. Hlavně se to vše už netýkalo nejen mě ale i našich dvou dětí. Hledaly jsme dlouho způsoby, cesty, šance. Darovaly jsme naše dva milované psí kamarády, prodaly dům, ve kterém jsme měly spoustu snů a vizí, přestěhovaly se a doufaly v to že všechny tyto změny nám pomohou. Pomohly.. asi ne cestou, ve kterou jsme oba doufaly ale vše se začalo hýbat.

Po změně bydlení jsem v sobě ještě více ucítila, že ať cítíme cokoliv je mezi námi tím nejdůležitějším co oba potřebujeme MRTVO. Jen jsme se držely sami sebe, kvůli dětem, kvůli strachům, ze zvyku, také z toho, že já jsem ta která se stará celodenně o děti a on je ten co je stále pryč ale zajišťuje nás. Věděla jsem, že když udělám ten krok sama za sebe, po kterém jsem v hlouby srdce už dlouho toužila, budu postavena před další x rozhodnutí.

Jeden den se cítíte naprosto svobodni a volni a víte, že dokážete vše, a druhý den Vás to zase semele. Ať jsem ukončovala vazby mezi sebou a mužem jakkoliv – meditace, energeticky, malbou, změnou bydlení, jeho odchodem, čímkoliv, stále jsem cítila, že mě něco svazuje a nedovolí mi pokračovat dál.

Ve chvíli kdy jsem začala ze všech stran dostávat znamení, že jsem PŘIPRAVENA, objevila se má úžasná kamarádka, vědomá rádkyně a nádherná žena Janička s metodou ZAVINOVÁNÍ – UZAMYKÁNÍ STARÉHO A OTEVÍRÁNÍ NOVÉHO. Hned jak se mi zmínila věděla jsem, že je to to pravé co právě teď potřebuji. Obě nás pojí velké nadšení pro ženské kruhy, sdílení a především RITUÁLY.

Zavinování je vlastně takový rituál, díky kterému můžete v sobě uzavřít, rozloučit se s čím potřebujete a otevřít se novému po čem toužíte a co Vás volá.

Celý den byl nádherný. Janička tu byla jen pro mě. Nevím ani, která ta chvíle byla pro mě posvátnější a krásnější. Ráno jsme si nádherně povídaly a u toho připravovaly byliny do nápoje a do koupele. Díky sdílení sami často řekneme něco co jsme ani netušily a uleví se nám tím, že se máme komu svěřit a že se přestaneme bát mluvit o svých pocitech, ať jsou jakkkékoliv.

Díky celému sdílení ve mně hodně dosedalo, jak staré, přežité téma mého vztahu s mužem bylo a jak dlouho se to zbytečně táhlo a odkládalo. Teď zpětně vím, že vše má svůj čas a uvědomuji si, že jsem potřebovala vše sama v sobě nechat dosednout. Ale také mi dochází, kolik jsem ze sebe vydala energie, která se mi nevrátila.

Po sdílení nastal čas k masáži. Janička má nádherný, vědomý, citlivý dotek, při kterém se dokážete naprosto nádherně uvolnit a poddat se krásné slasti po celém těle. Při masáži jsem vnímala různé pocity ve svém těle, a vím že i díky péči Janičky se vše krásně uvolnilo.

Masáž zakončila nádherná koupel, ve které se naprosto přeměníte a smyjete poslední zbytky z Vašeho fyzického těla.

Nejdůležitější a nejposvátnější v celém ZAVINOVÁNÍ je proces uzamykání a odemykání. Je to chvíle, ve které cítíte, jako byste stály přede dveřmi které se uzavírají a poté otevírá naprosto nová brána k velké změně. Při každém ze Sedmi zámku jsem cítila jak opravdu něco zaklaplo a uzavřelo se. Po chvíli kdy se cítíte naprosto zvláštně, nepopsatelně, možná i smutně a unaveně přichází okamžik kdy se Vašich Sedm center znovu otevře a Vy cítíte  svěží nový příliv plný něčeho vzrušujícího, nového, zářivého a nádherného.  Cítíte jak se otevíráte a jak vše co bylo, tížilo Vás je pryč. Cítíte se NAZÍ, ZRANITELNÍ, KŘEHCÍ, LEHČÍ ale také krásnější a plnější pocitu lásky všude kolem Vás. Cítíte se jako ZNOVUZROZENÁ ŽENA. Naprosto jako po porodu sama sebe. Byla jsem slabá, unavená, očištěná ale také šťastná a spokojená. Jediné co jsem v té chvíli potřebovala byla teploučká postel a klid a ticho. Vše nádherně dosedlo a já moc, moc děkuji Janičce, že se mnou celý tento proces prošla, že mě podržela a že mě tak nádherně opečovala.

Ještě dalších několik dnů i týdnů ve mně vše dosedalo a měnilo se. První menstruaci po zavinování jsem pocítila, jako nikdy, vděk za dar krve a tolik radosti, že máme možnost každý měsíc vypustit vše co nepotřebujeme.  Vždy jsem asi automaticky brala všechno co patří ke mně jako ženě a ženskému tělu jako samozřejmost. Nedocházelo mi jak posvátné je býti ženou, jak nádherné je býti Cyklická, jak nádherné je cítit celým svým srdcem a tělem všechny mé pocity i pocity druhých lidí.

Myslím že až po 40-ti dnech po Zavinování jsem opravdu ucítila, že se celý proces uzavřel, završil. Začala jsem dýchat, vnímat, cítit a projevovat se naprosto jinak. Svobodně, volně, jemně s láskou. SAMA ZA SEBE.

Jsem natolik vděčna, za vše co pro mě Janička udělala a za to, že patří do mého života. Je to nádherný čistý starostlivý člověk a úchvatná žena. Celý rituál ZAVINOVÁNÍ moc doporučuji všem ženám, které v sobě cítí že potřebují cokoliv důležitého uzavřít a pustit. Ať už je to po porodu dítěte, po rozchodu, po konci čehokoliv, nebo pro nové nalezení, nové procitnutí, novou lásku.

Vše co se dělo před rituálkem i po, mě změnilo jako nikdy. Jsem šťastna, že jsem se rozhodla jít cestou VĚDOMÍ SVÉHO ŽIVOTA, VĚDOMÍ LÁSKY, VĚDOMÍ SAMA SEBE. Vím, že mě život ještě bude hodně učit a rozvíjet. V tomto okamžiku jsem šťastna, za vše co bylo, co je právě TEĎ  i za to co bude. Nikdy jsem necítila tolik lásky a života ve svém srdci. Ten nádherný svobodný pocit plný něhy a krásy se nedá ani popsat.

Děkuji ti Janičko, moc tě miluji a přeji Ať se ti splní vše po čem ze srdce toužíš. 

,,TO NEJKRÁSNĚJŠÍ A NEJPRAVDIVĚJŠÍ JE TOUHA A LÁSKA NAŠEHO SRDCE,,

Lucie Lespuchová

Originál článku najdete zde - http://gabrielakudlickova.cz/zavinovani/